Ogłoszenie wyników i zaproszenie na wystawę

I Ogólnopolskiego Konkursu z cyklu Nowe Sytuacje!

Konkurs skierowany był do studentów oraz absolwentów szkół wyższych, kierunków artystycznych do 35 roku życia.

Przedmiotem konkursu były prace z zakresu sztuk wizualnych (malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia, wideo, instalacja, obiekt, techniki mieszane i własne, a także projekty intermedialne i multimedialne) związane z tematem tegorocznej edycji „Ożywienie”.

Jury na podstawie zgłoszeń elektronicznych zakwalifikowało do II etapu konkursu czterdzieści siedem prac wykonanych przez czterdziestu jeden autorów a następnie wyłoniło 6 laureatów.

22 października 2021 roku o godzinie 18.30 podczas wernisażu otwierającego wystawę zostały ogłoszone wyniki konkursu oraz wręczone następujące nagrody:

Grand Prix – nagroda 2500zł

Adrianna Gołębiewska, za trzy etiudy filmowe z cyklu Dance Macabre Łążek Garncarski (pomost, dom pana Zbyszka, stara garncarnia), site-specific, 2021

II Nagroda – nagroda 1500zł

Keiji Matsumoto, za pracę Soul, tusz, flamaster na papierze, 100×150, 2021

III Nagroda – nagroda 1000zł

Mateusz Janik, za pracę intermedialną Punkty wrażliwe, 6 obiektów – nici, chusteczki, transfer nitro w ramach oraz projekcja video, 5’,2021

Nagrody dodatkowe:

Nagroda Fundacji – nagroda 1000zł

Mariusz Stadnik, za pracę przestrzenną Lot Nielota, 2021, praca wyróżniona przez jury poza konkursem

Wyróżnienia Honorowe

Kamila Jajkowska, za instalację przestrzenną Okazy 1920, serigrafia, tektura, folia, 2020

Dorota Kuźniarska, za pracę Dżiny domowe, odlewy gipsowe i szlagmetal, 2 sztuki, 2019

Agata Stanula, za instalację przestrzenną Laboratorium zapachu, praca składająca się z 8 elementów, technika mieszana, 2020

Wszystkie zakwalifikowane prace są obecnie prezentowane na wystawie pokonkursowej w Galerii Apteka Sztuki w Warszawie, Al. Wyzwolenia 3/5 w dniach od 22 października do 5 grudnia 2021.

Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy!

 

„Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.